Skip to main content

ÖZ SAYGI İÇİN MINDFULNESS VE KABUL

Öz saygı ile ilgili sorunlarla çalışan bir terapist misiniz? Benlik algıları ile ilgili zorluk yaşayan insanlarla mı çalışıyorsunuz? Kim olduğunu bilmeyen insanlarla mı? Kendini sürekli olumsuz yargılayan insanlarla mı? Belli bir yönde gitmeyen ve yaşamın içinde sürüklenen insanlarla mı? Eğer öyleyse, bu atölye çalışması sizin uygulamanızla ilgili bir çalışma olacak.

Arka Plan;

Düşük öz saygı kavramı, günlük dilde öne çıkan bir kavram halini aldı ve genellikle yukarıda tarif edilen kişiler için kullanılıyor. ‘Yüksek öz saygının’, ‘düşük öz saygıya’ tercih edileceği fikri, terapistler ve terapi hizmetlerinden faydalanan kişiler arasında yaygındır. Ancak kişinin kendisini değerlendirmesine ve yargılamasına yapılan vurgu nedeniyle kişinin öz saygısını yükseltmeye çalışmak, bilişsel davranışçı terapilerdeki daha çağdaş ya da “üçüncü dalga” gelişmeleri karakterize eden ilke ve değerlerle tutarlı değildir. Modern yenilikler, danışanların “yüksek öz saygı” için savaşmayı bırakmalarına ve derin bir öz kabul geliştirmeye geçiş yapmalarına ve zengin, tatmin edici ve eğlenceli hayatlar sürmelerine yardımcı olmak için güçlü yeni yollar önermektedir.

Bu atölye çalışması, konuşmacının ‘The Mindfulness and Acceptance Workbook for Self-Esteem’ kitabına dayanmaktadır ve terapistlerin benlik kavramlarıyla ilgili müdahalelerini basitleştirmelerine yardımcı olmak için Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) ve İlişkisel Çerçeve Kuramı’ndan (RFT) yararlanarak çağdaş teori ve pratikteki en son gelişmeleri sunacaktır.

Öğrenme Hedefleri;

✓  Terapide benliği anlamlandırma konusunda ACT ve RFT’deki en son gelişmeleri tanıtmak

✓  Uygulayıcıların öz saygı ve öz kabul arasındaki önemli farkı anlamalarına yardımcı olmak

✓  Terapötik ilişkinin özenli kullanımı yoluyla uygulayıcıları, öz kabule doğru yol almak için kullanılabilecek pratik becerilerle donatmak

BU ATÖLYE ÇALIŞMASI, TEORİ VE PRATİK ARASINDA BİR DENGE KURACAK, CANLI GÖSTERİMLER VE TERAPİ SEANSLARINDAN ALINMIŞ KAYITLARI İÇEREN MATERYALLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE DİDAKTİK, SÖYLEMSEL VE DENEYİMSEL YÖNTEMLERDEN YARARLANACAKTIR.

Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe ve İngilizce olarak simultane tercüme edilecektir.

Etkinlik sonrası izleyicilerimizin tekrar izleyebilmeleri için kayıtlar 1 hafta süre ile paylaşılacaktır.

Erken kayıt avantajı ile bilet satışları 21 Aralık 2021, saat 16:00’a kadar sürecektir.

Etkinlikte katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

ÖĞRENCİ OLARAK BİLET ALIMLARINDA;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Psikiyatri Hemşireliği alanlarında eğitim görmekte olan tüm öğrenci ve uzmanlar. Alan dışı olup psikoloji ve dallarında yüksek lisans eğitimi almakta olan öğrenci ve uzmanlar.

DR. RICHARD BENNETT

Dr. Richard Bennett, 20 yılı aşkın bir süre boyunca Ulusal Sağlık Hizmetleri’nde (NHS) çalışmıştır ve Bilişsel Terapi, Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) ve Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) dahil olmak üzere bir dizi bilişsel davranışçı psikoterapide uzmanlığa sahiptir. Şu anda klinik çalışmalarını Think Psychology’nin Direktörü olarak bağımsız bir şekilde yürütmektedir. Dr. Bennett, süpervizyon ve eğitim alanlarında oldukça geniş bir deneyime sahiptir. Hem Birleşik Krallık’ta hem de uluslararası alanda birçok sağlık profesyoneline süpervizyon ve eğitimler vermiştir.

Lisanslı Psikolog, British Psychological Society / Klinik Psikolog, Health and Care Professions Council / Akredite Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Süpervizör ve Eğitmen, British Association of Behavioural and Cognitive Psychotherapies / Akran Denetiminden Geçmiş ACT Eğitmeni, Association of Contextual Behavioural Science

BAŞLANGIÇ TARİHİ

06 Ocak 2022 / 10:00

BİTİŞ TARİHİ

06 Ocak 2022 / 17:00

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.