Skip to main content

“AFFETME” AMA; KİMİ VE NASIL?

“AFFETMEK BİR MAHKUMU ÖZGÜR BIRAKMAK VE BU MAHKUMUN KENDİNİZ OLDUĞUNU FARK ETMEKTİR”

Bağışlamamız gereken bir durum ile karşılaştığımızda bize acı veren tüm duygu ve düşüncelerimiz ile birlikte birçok da seçeneğimiz vardır;

✓  Tamamen orayı terk etmek. Hem de arkana bakmadan. Peki ne zaman?

✓  Orada kalmak. Peki nasıl?

✓  Ya da bağışlama hissiniz olmadığı halde hiçbir şey olmamış gibi hayatını sürdürmeye devam etmek. Peki tüm bu güvensizlik ve acı verici duygulara ne kadar katlanırsın?

“Affetmek” deyince hep yanlış anlaşılır. “Affetmek”, önceden olanı bağışlamaktır. Bu bir diğer değişle “kaybedileni onarmaktır”. Affetmek diğer adı ile “Bağışlamak”, karşılıksız verilen bir hediyedir.

Bağışlama hediyesi başkasına verilecek bir hediye değildir. Daha önce olanı bağışlamak, özellikle bize haksızlık edeni değil, kendimize vereceğimiz bir hediyedir. Geçmişteki o acı verici olaylara maruz kalmış kendimize, yani oradaki “o çocuğa” vereceğimiz bir hediyedir.

AFFETMEDİĞİMİZ ZAMAN ASLINDA KENDİMİZİ CEZALANDIRDIĞIMIZI FARK EDEMEYİZ. BU NEDENLE AFFETMEK BİR GÖNÜLLÜLÜK GEREKTİRİR VE GÖNÜLLÜLÜK BİR DUYGU DEĞİL, AKTİF BİR SEÇİMDİR.

Amaç: İşte bu etkinlik gelecekteki kendimiz için geçmişteki kendimizi nasıl bağışlayacağımızı gösterecektir.

Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe ve İngilizce olarak simultane tercüme edilecektir.

Etkinlik sonrası izleyicilerimizin tekrar izleyebilmeleri için kayıtlar 1 hafta süre ile paylaşılacaktır.

Erken kayıt avantajı ile bilet satışları 13 Kasım 2021, saat 16:00’a kadar sürecektir.

Etkinlikte katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

ÖĞRENCİ OLARAK BİLET ALIMLARINDA;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Öğrenmeyi ve gelişmeyi isteyen herkese açıktır. Meslek dışı ve Meslek içi (Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Psikiyatri hemşireliği, Aile Danışmanlığı vb.) alanlarında çalışan meslektaşlarımız ve bu alanlarda eğitim gören öğrencilerimiz içindir.

PROF. DR. ROBYN. D. WALSER

Dr. Robyn D. Walser, TL Danışmanlık Hizmetleri’nde direktör, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de öğretim görevlisi ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Ulusal Merkezi’nde çalışmaktadır. Lisanslı bir psikolog olarak Dr. Walser, uluslararası eğitim, danışmanlık hizmeti ve terapi uygulamaları yürütmektedir. Dr. Walser, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) uzmanı ve kurucularındandır.

ACT’yi öğrenmek üzerine bir kitap da dahil olmak üzere ACT ile ilgili 6 kitabın ortak yazarlığını yürütmüştür. En son kitabı “The Heart of ACT”, 2019 yılının sonbaharında yayınlanmıştır. Dr. Walser, travmatik stres, depresyon ve madde kötüye kullanımı konusunda uzmandır ve bu konularla ilgili birçok makale, kitap bölümü ve kitap yazmıştır.

1998’den beri ACT üzerine atölye çalışmaları yürütmekte ve birçok formatta, birçok danışan problemi için eğitimler vermektedir. Dr. Walser, “tutkulu, yaratıcı ve cesur bir ACT eğitmeni ve terapisti” olarak tanımlanmıştır ve en çok da dinamik, sıcak ve zorlu ACT eğitimleriyle tanınmaktadır. Kendisinden sıklıkla klinisyenin klinisyeni olarak bahsedilir. Dr. Walser’ın atölye çalışmaları, bu modern müdahaleye yönelik eşsiz bir öğrenme fırsatı sunmak için tasarlanmış dersler ve yaşantısal egzersizlerin bir kombinasyonudur. Dr. Walser uzun yıllardır Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği (ACBS) üyesi ve geçmiş dönem başkanıdır ve aynı dernekte birçok komitede görev almıştır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

10 Aralık 2021 / 20:00

BİTİŞ TARİHİ

10 Aralık 2021 / 22:00

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.