Skip to main content

BÜYÜK HAYAT DEĞİŞİKLİKLERİNE UYUM

PSİKOTERAPİ GENELLİKLE ‘OLAĞAN HAYATLARI’ İLE BAŞA ÇIKMAKTA ZORLANAN VE HİÇBİR ZAMAN TAM OLARAK BAŞA ÇIKAMAYAN KİŞİLERE / İNSANLARA ODAKLANIR.

Ancak destek verdiğimiz birçok insan, hayatları aniden değişene kadar iyiydi: sevdikleri biri öldü, işini kaybetti, ciddi bir sağlık sorunu ile karşılaştılar. Ve sorun sadece onların duygusal tepkileriyle (örn: kaygı, depresyon) nasıl başa çıkılacağı değil, aynı zamanda yeni koşulları altında ve doğal olarak acı veren bu düşünce ve duyguların varlığında nasıl anlamlı ve tatmin edici bir hayat yaşayacağını öğrenmektir.

KABUL VE ADANMIŞLIK TERAPİSİ, İNSANLARIN HEPİMİZİN KARŞILAŞTIĞI BU BÜYÜK YAŞAM DEĞİŞİKLİKLERİNE UYUM SAĞLAMASINA YARDIMCI OLMANIN BİR YOLUNU SUNAR.

Etkinlikte, ACT’nin yaşam değişikliklerine uyumla nasıl ilişkili olduğu ile ilgili aşağıda belirtilen de dahil temel fikirleri tanıtacak:

✓  ACT’nin temel Psikolojik Esneklik süreçlerinin kayıp ve diğer önemli yaşam değişikliklerine uyum için nasıl uygulandığı

✓  Bağlam, insanların değişikliklere tepkilerini nasıl şekillendiriyor?

✓  Değerler yeni bir hayat kurmaya nasıl yardımcı olabilir?

Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe ve İngilizce olarak simultane tercüme edilecektir.

Etkinlik sonrası izleyicilerimizin tekrar izleyebilmeleri için kayıtlar 1 hafta süre ile paylaşılacaktır.

Erken kayıt avantajı ile bilet satışları 20 Ocak 2022, saat 16:00’a kadar sürecektir.

Etkinlikte katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

ÖĞRENCİ OLARAK BİLET ALIMLARINDA;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Öğrenmeyi ve gelişmeyi isteyen herkese açıktır. Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Psikiyatri hemşireliği, Aile Danışmanlığı vb. alanlarında çalışan profesyoneller ve öğrencilerin yanı sıra diğer alanlarda çalışan ya da eğitimini sürdüren herkes içindir.

DR. RAY OWEN

Dr Ray Owen, Britanya Ulusal Sağlık Servisi bünyesinde Fiziksel Sağlık ortamlarında 30 yılı aşkın deneyime sahip bir Danışman Klinik Psikolog ve Sağlık Psikoloğu’dur. Hem Ulusal Sağlık Servisi içinde hem de serbest olarak çok çeşitli bağlamlarda öğretim ve süpervizyon konusunda önemli deneyime sahiptir. Yüksek Öğrenim Akademisi Üyesi ve kıdemli kanser pratisyenleri için ulusal İleri İletişim Becerileri Programında akredite bir yöneticidir. Aynı zamanda Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği Akran Değerlendirmeli ACT Eğitmenidir.

Fiziksel sağlık bağlamında ACT üzerine kapsamlı bir şekilde ders vermiştir ve Routledge tarafından yayınlanan iki başarılı kendi kendine yardım kitabının yazarıdır – ‘Facing the Storm (2011)‘ ve ‘Living with the Enemy (2014)‘, her ikisi de BMA Yılın Popüler Tıp Kitabı Ödülü için kısa listeye alınmıştır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

07 Şubat 2022 / 20:30

BİTİŞ TARİHİ

07 Şubat 2022 / 22:30

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.