Skip to main content

“KAYGI”DAN KAYGILANMAMAK

KİMSE KAYGILI YA DA ENDİŞELİ OLMAYI SEÇMEZ, KAYGILI OLMAMAYI İSE SEÇEMEZ.

Ancak yaşamınız için farklı bir sonuç elde etmek istiyorsanız, yapacağınız ilk şey kaygınıza yeni bir yaklaşım yolu seçmenizdir.

Zihnimiz, bizlere bu kadar teknoloji, rahatlık ve kolaylık sağlasa da başka tür acıları da beraberinde getiriyor. Evet, daha uzun yaşıyoruz. Ancak daha mutlu, daha huzurlu, daha kaliteli bir yaşam sürdüğümüzü söylemek çok zor.

Artan yaşamsal stres etkenleri ve zorlukları ile mücadele ederken düşüncelerimiz, duygularımız, hislerimiz, gibi tüm içsel deneyimlerimizi yöneterek kaliteli bir yaşam sürebiliyor muyuz? Bu hayatta neler için yaşıyoruz? Yaşam amaçlarımıza yönelirken bizi zorlayan dışsal (travmalar, yaşamsal acı verici olaylar) ve içsel (düşünce, kaygı, endişe, belirsizlik, çaresizlik vb.) engelleri nasıl yöneteceğiz? Bir kez geldiğimiz bu hayatı, daha kaliteli, verimli ve huzurlu yaşamak için biz neler yapabiliriz?

Etkinliğimizde tüm bu soruların yanıtlarını sadece anlatarak değil, canlandırma, uygulama ve yaşantısal egzersizlerle de deneyimleterek göstermeyi, öğretmeyi amaçlıyoruz.

Canlı yayınımız Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecektir.

ÖĞRENCİ OLARAK BİLET ALIMLARINDA;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Öğrenmeyi ve gelişmeyi isteyen herkese açıktır. Meslek dışı ve Meslek içi (Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Psikiyatri hemşireliği, Aile Danışmanlığı vb.) alanlarında çalışan meslektaşlarımız ve bu alanlarda eğitim gören öğrencilerimiz içindir.

PSİKİYATRİST DR. İBRAHİM BİLGEN

1968 Adana doğumludur. 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan psikiyatri uzmanlığını almıştır. Gesthalt Terapi eğitimi sonrasında, “Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi”ni EABCT (European Association Behavioural and Cognitive Therapies)‘den akreditasyon sertifikası alarak tamamlamıştır. Dr. İbrahim Bilgen, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti olmak üzere, “Çocuklarda ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini yine EABCT (European Association Behavioural and Cognitive Therapies) onaylı sertifika alarak tamamlamıştır.

Son altı yıldır “Kabul ve Adanmışlık Terapisi” (Acceptance and Commitment Therapy) eğitimini yurt dışında tamamlamış olup güncel eğitimlerine ve süpervizyonlarına devam etmektedir. “Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği”nde eğitmen ve süpervizör olarak ACT eğitimleri vermektedir. EACP (European Association for Cognitive Psychotherapy), ACBS (Association for Contexual Behavioral Science) ve IACP (International Association for Cognitive Psychotherapy) üyesidir. “Benim hayatım hep böyle mi geçecek?” ve “Terapide Psikolojik Esneklik” adlı iki kitabı bulunmaktadır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

30 Eylül 2021 / 20:00

BİTİŞ TARİHİ

30 Eylül 2021 / 22:30

TÜKENDİ

TSSB’NA ACT YAKLAŞIMI

Youtube üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımıza katılım için lütfen formu doldurun.

Kayıt olarak KVKK Aydınlatma Metni‘ni kabul etmiş sayılırsınız.

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.

Abone olarak KVKK Aydınlatma Metni‘ni kabul etmiş sayılırsınız.