Skip to main content

DEPREM SONRASI PSİKOLOJİK İLK YARDIM

DEPREM SONRASI MENTAL SAĞLIĞIMIZI NASIL KORUYABİLİRİZ?

Travmatik olayların neden olduğu ilk sıkıntıları azaltmak için afetin ardından travmaya maruz kalmış kişilere yardım etmek onların kısa ve uzun vadedeki uyum ve başa çıkabilme becerilerini desteklemek için tasarlanan kanıta dayalı yaklaşımlar kullanmak oldukça önemlidir.

Bu etkinlikte, Prof. Dr. Robyn D. Walser bizlere “Psikolojik İlk Yardımı ve Psikolojik İyileşme Becerilerini” Kabul ve Adanmışlık Terapisine entegre edilmiş ve uyarlanmış hali ile anlatacak.

Youtube üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe olarak simultane tercüme edilecektir.

Kayıtlar 26 Şubat 2023, saat 16:00‘a kadar sürecektir.

Canlı yayınımızın bağlantı linkleri; katılımcılarımızın kayıt oldukları e-mail adreslerine yayın günü gönderilecektir.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Öğrenmeyi ve gelişmeyi isteyen herkese açıktır.

PROF. DR. ROBYN. D. WALSER

Dr. Robyn D. Walser, TL Danışmanlık Hizmetleri’nde direktör, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de öğretim görevlisi ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Ulusal Merkezi’nde çalışmaktadır. Lisanslı bir psikolog olarak Dr. Walser, uluslararası eğitim, danışmanlık hizmeti ve terapi uygulamaları yürütmektedir. Dr. Walser, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) uzmanı ve kurucularındandır.

ACT’yi öğrenmek üzerine bir kitap da dahil olmak üzere ACT ile ilgili 6 kitabın ortak yazarlığını yürütmüştür. En son kitabı “The Heart of ACT”, 2019 yılının sonbaharında yayınlanmıştır. Dr. Walser, travmatik stres, depresyon ve madde kötüye kullanımı konusunda uzmandır ve bu konularla ilgili birçok makale, kitap bölümü ve kitap yazmıştır.

1998’den beri ACT üzerine atölye çalışmaları yürütmekte ve birçok formatta, birçok danışan problemi için eğitimler vermektedir. Dr. Walser, “tutkulu, yaratıcı ve cesur bir ACT eğitmeni ve terapisti” olarak tanımlanmıştır ve en çok da dinamik, sıcak ve zorlu ACT eğitimleriyle tanınmaktadır. Kendisinden sıklıkla klinisyenin klinisyeni olarak bahsedilir. Dr. Walser’ın atölye çalışmaları, bu modern müdahaleye yönelik eşsiz bir öğrenme fırsatı sunmak için tasarlanmış dersler ve yaşantısal egzersizlerin bir kombinasyonudur. Dr. Walser uzun yıllardır Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği (ACBS) üyesi ve geçmiş dönem başkanıdır ve aynı dernekte birçok komitede görev almıştır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

26 Şubat 2023 / 20:00

BİTİŞ TARİHİ

26 Şubat 2023 / 21:30

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.