Skip to main content

TSSB’NA ACT YAKLAŞIMI

HAYAT, BİZLERE ÖNGÖRÜLEMEYEN TRAVMALAR ÜRETEBİLİR.

Hayat bizlere öngörülemeyen zorluklar üretebilir. Bu zorlukları travma mağdurlarından daha iyi kimse bilemez. Bizler yaşamımız düzenli olduğu sürece iyi bir yaşam süreceğimizi düşünür ve inanırız. Beklenmedik olaylar, bu düzenimizi bir anda yerle bir edebilir. Travmanın doğası, işte bu düzen konusunu zorlayıcı, kaçınılmaz ve acı verici bir şekilde önümüze getirir.

ACT, yaşam kalitesini ele alır ve travma sonrası tüm duygusal deneyimlere uygulanabilir.

BU EĞİTİM SİZ KLİNİSYENLERİN, DEPREMDEN ETKİLENMİŞ KİŞİLERE FAYDALI OLABİLMENİZ İÇİN PLANLANMIŞ TAMAMEN GÖNÜLLÜĞE DAYALI BİR ÇALIŞMADIR.

Bu atölye çalışmasının amacı, psikoloji alanı ile ilgilenen meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) ve travma ile ilgili diğer sorunların tedavisinde Kabul ve Adanmışlık Terapisinin (ACT) kullanımına ilişkin pratik klinik bilgiler sağlamaktır.

Youtube üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe olarak simultane tercüme edilecek olup, yayın tekrarı paylaşılmayacaktır.

Kayıtlar 19 Mart 2023, saat 16:00‘a kadar sürecektir.

Canlı yayınımızın bağlantı linkleri; katılımcılarımızın kayıt oldukları e-mail adreslerine yayın günü saat 16:00’da gönderilecektir.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Psikiyatri Hemşireliği alanlarında eğitim görmekte olan tüm öğrenci ve uzmanlar. Alan dışı olup psikoloji ve dallarında yüksek lisans eğitimi almakta olan öğrenci ve uzmanlar.

PROF. DR. ROBYN. D. WALSER

Dr. Robyn D. Walser, TL Danışmanlık Hizmetleri’nde direktör, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de öğretim görevlisi ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Ulusal Merkezi’nde çalışmaktadır. Lisanslı bir psikolog olarak Dr. Walser, uluslararası eğitim, danışmanlık hizmeti ve terapi uygulamaları yürütmektedir. Dr. Walser, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) uzmanı ve kurucularındandır.

ACT’yi öğrenmek üzerine bir kitap da dahil olmak üzere ACT ile ilgili 6 kitabın ortak yazarlığını yürütmüştür. En son kitabı “The Heart of ACT”, 2019 yılının sonbaharında yayınlanmıştır. Dr. Walser, travmatik stres, depresyon ve madde kötüye kullanımı konusunda uzmandır ve bu konularla ilgili birçok makale, kitap bölümü ve kitap yazmıştır.

1998’den beri ACT üzerine atölye çalışmaları yürütmekte ve birçok formatta, birçok danışan problemi için eğitimler vermektedir. Dr. Walser, “tutkulu, yaratıcı ve cesur bir ACT eğitmeni ve terapisti” olarak tanımlanmıştır ve en çok da dinamik, sıcak ve zorlu ACT eğitimleriyle tanınmaktadır. Kendisinden sıklıkla klinisyenin klinisyeni olarak bahsedilir. Dr. Walser’ın atölye çalışmaları, bu modern müdahaleye yönelik eşsiz bir öğrenme fırsatı sunmak için tasarlanmış dersler ve yaşantısal egzersizlerin bir kombinasyonudur. Dr. Walser uzun yıllardır Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği (ACBS) üyesi ve geçmiş dönem başkanıdır ve aynı dernekte birçok komitede görev almıştır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

19 Mart 2023 / 20:00

BİTİŞ TARİHİ

19 Mart 2023 / 21:30

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.