Skip to main content

ANİ GELİŞEN HAYAT DEĞİŞİKLİKLERİNE UYUM

DESTEK VERDİĞİMİZ İNSANLARIN HAYATLARI BİZE GELMEDEN ÖNCE İYİYDİ… YA SEVDİKLERİ BİRİSİ ÖLDÜ; YA İŞİNİ KAYBETTİ; YA DA CİDDİ BİR HASTALIK SORUNU İLE KARŞILAŞTI… ŞİMDİ ONLARIN BU SÜRECE UYUM SAĞLAMALARINI NASIL SAĞLAYACAĞIZ?

Hayat içerisinde aniden oluşan büyük hayat değişikliklerine uyum sağlamak sadece bu anda ortaya çıkan duygu ve düşünceler ile başa çıkmak anlamına gelmemektedir. Önemli olan, biz terapistlerin onlara bu acı verici duygu ve düşüncelerin varlığında nasıl anlamlı ve tatmin edici bir hayat yaşayacaklarını öğretmektir.

KABUL VE ADANMIŞLIK TERAPİSİ, DANIŞANLARIMIZIN KARŞILAŞTIĞI BU BÜYÜK YAŞAM DEĞİŞİKLİKLERİNE UYUM SAĞLAMALARININ ÖNEMLİ BİR YOLUNU SUNAR.

Bu etkinliğimizde;

✓  Yasın ve büyük hayat değişiklerinin zorlukları

✓  Yaşanılan bu acı deneyimler neticesinde, bağlam, insanların tepkilerini nasıl yönlendirir?

✓  Zihnimizin bu ani değişikliğe uyum için fırlattığı kurallardan nasıl ayrışacağımız?

✓  Yas ve büyük hayat değişiklerindeki füzyonlar ve gönüllülük çalışmaları

✓  Büyük yaşam değişiklikleri ile değişen “benlik” duygusu

✓  Değerlerin, bu acı durumlara uyum sağlamadaki büyük gücü…

✓  Kabul ve Adanmışlık Terapisi, yas ve diğer önemli yaşam değişiklerine uyum sağlamakta nasıl uygulanır?

Bu eğitimde, ACT becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak yaşantısal alıştırmalar, pratik örnekler ve canlı uygulamalar yapılacaktır.

Önemli: Kendi hayatınıza dokunmuş olabilecek önemli yaşam olaylarından bahsedeceğiz: Kendi kayıplarınızla ilgili zor düşünce ve duygular yaşayabilirsiniz. Özellikle yakın zamanda bir yakınınızı kaybettiyseniz veya başka büyük kayıplar yaşadıysanız, lütfen bunun farkında olun.

Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe ve İngilizce olarak simultane tercüme edilecektir.

Etkinlik sonrası izleyicilerimizin tekrar izleyebilmeleri için kayıtlar 1 hafta süre ile paylaşılacaktır.

Erken kayıt avantajı ile bilet satışları 4 Temmuz 2022, saat 24:00’a kadar sürecektir.

Etkinlikte katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

ÖĞRENCİ OLARAK BİLET ALIMLARINDA;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Psikiyatri Hemşireliği alanlarında eğitim görmekte olan tüm öğrenci ve uzmanlar. Alan dışı olup psikoloji ve dallarında yüksek lisans eğitimi almakta olan öğrenci ve uzmanlar.

DR. RAY OWEN

Dr Ray Owen, Britanya Ulusal Sağlık Servisi bünyesinde Fiziksel Sağlık ortamlarında 30 yılı aşkın deneyime sahip bir Danışman Klinik Psikolog ve Sağlık Psikoloğu’dur. Hem Ulusal Sağlık Servisi içinde hem de serbest olarak çok çeşitli bağlamlarda öğretim ve süpervizyon konusunda önemli deneyime sahiptir. Yüksek Öğrenim Akademisi Üyesi ve kıdemli kanser pratisyenleri için ulusal İleri İletişim Becerileri Programında akredite bir yöneticidir. Aynı zamanda Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği Akran Değerlendirmeli ACT Eğitmenidir.

Fiziksel sağlık bağlamında ACT üzerine kapsamlı bir şekilde ders vermiştir ve Routledge tarafından yayınlanan iki başarılı kendi kendine yardım kitabının yazarıdır – ‘Facing the Storm (2011)‘ ve ‘Living with the Enemy (2014)‘, her ikisi de BMA Yılın Popüler Tıp Kitabı Ödülü için kısa listeye alınmıştır.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

31 Temmuz 2022 / 10:00

BİTİŞ TARİHİ

31 Temmuz 2022 / 18:00

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.