Skip to main content

TRAVMADA SÜREÇ ODAKLI ACT

“KESİNTİYE UĞRAMIŞ YAŞAMLARI, ACT VE DİĞER TRAVMA YAKLAŞIMLARINI (PROLONGED VE WRITTEN EXPOSURE, EMDR VB.) KULLANARAK DÖNÜŞTÜRMEK.”

EĞİTMENİN MEKTUBU;

BU EĞİTİM; ACT VE DİĞER TRAVMA YAKLAŞIMLARININ (PROLONGED EXPOSURE, EMDR, WRITTEN EXPOSURE THERAPY, VB.) ENTEGRE EDİLDİĞİ BİR EĞİTİM OLACAKTIR.

Eğitimde; bu yöntemlerin ACT’deki altı temel süreci baz alarak danışana nasıl aktarılacağı gösterilecektir. Didaktik, role play ve deneyimsel egzersizler, bir yandan danışanları travmayla ilgili zorlukları aşmaları için güçlendirirken, aynı zamanda danışanlarda öz-şefkat ve dayanıklılığı teşvik etmek amacıyla kullanılacaktır.

Değişim, insan deneyiminin doğal bir parçasıdır ve birçok birey, kişisel gelişimlerini ve refahlarını (well-being) engelleyen zorluklarla karşılaştıklarında terapötik destek ararlar. Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT), danışanın bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için kişiye özgü olarak uyarlanabilen çoklu süreç seviyelerine sahip güçlü ve esnek bir terapötik yaklaşım olarak ortaya çıkmıştır.

Travma tedavisi, ACT’ye özgü esnekliği keşfetmek için ideal bir araçtır. Travma, bireylerin yaşamlarını derinden etkileyebilir, büyüme ve sağlığın önünde bir engel olarak işlev görebilir. Well-being duygusunu bozan kalıcı duygusal yaralar bırakma gücüne sahiptir. Bu workshop, travma ve sonuçlarının merceğinden çoklu süreç seviyelerine ve danışan merkezli ihtiyaçlara odaklanacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

Eğitim hibrit olarak yapılacaktır. Eğitim dili İngilizce olup simultane tercüme olacaktır. Daha önceden ACT eğitimi almış olan; psikoloji, psikiyatri, psikolojik danışmanlık (PDR) alanında çalışan meslektaşlarımız ve bu alanlarda eğitim gören öğrencilerimiz eğitime katılabilir.

EĞİTİM TARİHLERİ;

09 Kasım 2024 Cumartesi (10:00-18:30)10 Kasım 2024 Pazar (10:00-18:30) tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Zorunlu durumlarda eğitmen tarihlerde değişiklik yapabilir.

KATILIM SERTİFİKASI;

Her eğitim sonrası ilgili eğitimin tüm saatlerini eksiksiz tamamlayan katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir.

KAYIT VE İLETİŞİM;

www.actturkiye.com web sitemizde yer alan “Travmada Süreç Odaklı ACT” eğitim sayfasına girerek “Bilet Al” bölümünden kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Eğitim kalitesi açısından katılım kısıtlı tutulacağı için sınıf kontenjanımız dolduğunda kayıtlar sona erdirilecektir.

Telefon: +90 (533) 227 14 41 veya E-posta: info@actturkiye.com

ORGANİZASYON;

Yaprak Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

EĞİTİM ÜCRETİ;

Online 9.800 ₺ (KDV Dahil) ya da yüz yüze 10.800 ₺ (KDV Dahil) (09 Kasım 2024 – 10 Kasım 2024 tarihleri arasında yapılacak olan “Travmada Süreç Odaklı ACT” eğitimi için geçerlidir.)

EĞİTİM TERCİHİ;

Eğitim tercihi olarak yüz yüze seçilmesi durumunda eğitime katılım ilgili adreste gerçekleştirilecektir:

Ramada Plaza By Wyndham, Istanbul City Center, Halaskargazi Cad. No:63 Şişli/İstanbul, Türkiye

Eğitim Koordinatörü: Sinem Bilgen

Eğitmen: Prof. Dr. Robyn D. Walser

PROF. DR. ROBYN. D. WALSER

Robyn D. Walser, Ph.D., TL Danışmanlık Hizmetleri Direktörü ve Ulusal TSSB Merkezi‘nde çalışmaktadır. Bay Area Travma İyileştirme Klinik Hizmetleri Eş-Direktörü ve Berkeley’deki California Üniversitesi’nde Yardımcı Doçenttir. Lisanslı bir psikolog olarak, uluslararası düzeyde eğitim, danışmanlık ve terapi hizmetleri sunmaktadır. Dr. Walser, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) konusunda uzmandır ve ACT üzerine yedi kitabın ortak yazarıdır; bunlardan biri ACT’ı öğrenme üzerine bir kitaptır. Yakın zamanda, “ACT’nin Kalbi – Kabul ve Adanmışlık Terapisini Kullanarak Esnek, Süreç Temelli ve Danışan Merkezli Bir Uygulama Geliştirmek” adlı kitabı yazmıştır.

Dr. Walser, travmatik stres, depresyon, ahlaki incinme ve intihar konularında uzman olup, bu alanlarda çok sayıda makale, kitap bölümü ve kitap kaleme almıştır. 1997’den bu yana ACT atölyeleri düzenlemekte ve farklı formatlarda, çeşitli danışan sorunlarına yönelik eğitimler vermektedir. Dr. Walser’in atölye çalışmaları, bu ileri düzey müdahalede benzersiz bir öğrenme fırsatı sunmak için tasarlanmış didaktik ve deneyimsel egzersizlerin bir kombinasyonunu içermektedir.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

9 Kasım 2024 / 10:00

BİTİŞ TARİHİ

10 Kasım 2024 / 18:30

EĞİTİM ÜCRETİ

9.800 ₺ (Online)

10.800 ₺ (Yüz yüze)

BİLET AL (ONLINE)BİLET AL (YÜZ YÜZE)

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.