Skip to main content

ORTA SEVİYE ACT EĞİTİMİ

“SON 9 YILDIR DEVAM EDEN, ACT’IN ÖNDE GELEN EĞİTMEN VE SÜPERVİZÖRLERİNDEN ÖĞRENDİKLERİMİ SİZLERLE DE PAYLAŞACAĞIM BU ORTA SEVİYE ACT EĞİTİMİNDE; ACT, İŞLEVSEL ANALİZ VE SÜREÇ ODAKLI TERAPİYİ EN GÜNCEL HALİ İLE BOL BOL DENEYİMLEYEREK ÖĞRENECEKSİNİZ.”

EĞİTMENİN MEKTUBU;

ŞİMDİ BİRLİKTE DENEYİMLEYEREK ÖĞRENME ZAMANI

Bu mektubu, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) “Temel ACT Eğitimini” bitirmiş ve ACT süreçlerini kendi üzerlerinde deneyimlemiş meslektaşlarım için hazırladım. Şimdi, bu süreçleri hayatlarında tıkanıklık yaşamış danışanlarımıza uygulayarak onlara faydalı olma zamanı geldi.

Deneyimli birçok ACT terapistinin birleştiği ortak fikir, bir danışanınıza verebileceğiniz en iyi desteğin; düşüncelerine açık olma, bir bütün olarak hissetme ve hayatta kendileri için neyin önemli olduğunu keşfederek öğrenip, onun üzerine odaklanabilmelerini sağlamaktır. Bu desteği sağlarken önce bizlerin, daha sonra ise onların, en önemli öğreticimiz ise kendi deneyimlerimiz olacaktır. Temel ACT Eğitiminin ardından kendine güvenen ve kendini yeterli hisseden bir terapist olmanın en önemli adımı, aldığımız bu eğitimi daha da derinleştirmektir.

“Süreç Odaklı Terapi” sadece teknikleri öğrenmekten ibaret olmayan deneyimsel bir süreçtir.

Kabul ve Adanmışlık Terapisini (ACT), ilk öğrenmeye başladığım yıllardan beri, ACT’ın tüm faydalarını hem özel, hem de profesyonel hayatımda bizzat deneyimleyen ve bunu deneyimledikçe daha derinine inmek için elimden geldiğince öğrenmeye emek harcayan bir terapist ve eğitmen olmaya çalıştım. Orta ve ileri seviye eğitimlerde de, yurt dışında aldığım eğitim ve süpervizyonların bir karmasını sizler için hazırladım.

ORTA SEVİYE ACT EĞİTİMİ (BİLGİLENDİRME VİDEOSU)

Orta ve ileri seviye eğitimlerdeki amacım, aynı temel eğitimde olduğu gibi, sadece anlatmakla kalmayıp, süreç odaklı terapistliği ve işlevsel bağlamsalcılığı sizlerin de daha çok deneyimlemenizi ve kendisine güvenen süreç odaklı terapistler olmanızı sağlamaktır.

Eğitimde buluşmak umudu ile…

EĞİTİME KATILIM ÖN KOŞULU NEDİR?

Bu kurs Temel ACT Eğitimini tamamlamış meslektaşlarıma yönelik “Orta Seviye ACT” eğitimidir. Kursa ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller (Psikiyatrist, Çocuk-Ergen Psikiyatristi, Psikolog, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR), Pratisyen Hekim, Psikoterapist, Davranış Analistleri, Psikiyatri Hemşireliği, vb.) ve ilgili alanlardaki bölümlerde okuyan 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılabilir.

EĞİTİM TARİHLERİ;

2 Aralık 2023 / 24 Aralık 2023 tarihleri arasında, aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde gerçekleştirilecektir.

“Orta Seviye ACT Eğitimi” toplamda 21 saat olarak planlanmıştır.

KATILIM SERTİFİKASI;

Her eğitim sonrası ilgili eğitimin tüm saatlerini eksiksiz tamamlayan katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir.

EĞİTİM DİLİ;

Türkçe olacaktır. Videolar Türkçe alt yazılıdır.

KAYIT VE İLETİŞİM;

www.actturkiye.com web sitemizde yer alan “Orta Seviye ACT Eğitimi” sayfasına girerek “Bilet Al” bölümünden kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. “Kapsamlı Temel ACT Eğitimini” tamamlamış olanlara öncelik verilip, sınıf kontenjanımız dolduğunda kayıtlar sona erdirilecektir.

Telefon: +90 (533) 227 14 41 veya E-posta: info@actturkiye.com

ORGANİZASYON;

Yaprak Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

EĞİTİM ÜCRETİ;

… ₺ + KDV ‘%20’ (2 Aralık – 24 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacak olan “Orta Seviye ACT Eğitimi” için geçerlidir.)

ÇEVRİMİÇİ DETAYLARI;

✓  Online eğitimlerimiz Zoom üzerinden gerçekleştirileceği için; eğitim öncesi kullanacağınız bilgisayar ve/veya tabletinize Zoom programını indirmiş olduğunuzdan emin olunuz. Gönderilecek olan bağlantı linki birçok işletim sistemini, tarayıcıları ve cihazları destekler. Sizlere kullandığınız tarayıcınızın son sürümlerini yüklemenizi tavsiye ederiz.

✓  Eğitimden daha iyi verim alabilmeniz için iyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olunuz.

✓  Eğitim süresince daha iyi takip edebilmeniz için kulaklık kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğitim boyunca zorunlu kalınmadığı sürece kameralarınızın açık tutulması önemle rica olunur.

✓  Eğitim süresince izinsiz görüntü, ses kaydı alınmaması ve paylaşılmaması gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Eğitim Koordinatörü: Sinem Bilgen (Psikoterapist)

Eğitmen: Dr. İbrahim Bilgen (ACT Eğitmen ve Süpervizörü)

ORTA SEVİYE ACT EĞİTİMİ İÇERİĞİ (21 SAAT);

Eğitim aşağıdaki tarihlerde 2 ayrı gruba bölünerek yapılacaktır. Gruplar eğitmenler tarafından netleştirilecektir. Bir grupta yer almanız için özel bir nedeniniz varsa durumunuzu +90 533 227 14 41 no’lu telefonu arayarak bildirmenizi rica ederiz.

1. GRUP: 2 ARALIK / CUMARTESİ

2. GRUP: 3 ARALIK / PAZAR

✓  09:30 – 10:00: İçeri alımlar başlar. (Kayıt sırasında kullanmış olduğunuz isimleriniz ile , eğitim boyunca kullanacağınız isimlerinizin aynı olduğundan emin olunuz. İsimleri, kayıt ismi ile tutmayanları bizlere bilgi verilmediği sürece içeri kabul edemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isteriz)

✓  10:00 – 11:30: “Defüzyon ve Kabul” seans içerisinde nasıl uygulanır? Danışanın, “Defüzyon ve Kabul” ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

✓  11:30 – 11:45: Ara

✓  11:45 – 13:15: “Defüzyon ve Kabul” seans içerisinde nasıl uygulanır? Danışanın, “Defüzyon ve Kabul” ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

✓  13:15 – 14:00: Öğle Arası

✓  14:00 – 15:30: “Defüzyon ve Kabul” seans içerisinde nasıl uygulanır? Danışanın, “Defüzyon ve Kabul” ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

✓  15:45 – 17:15: Şimdi An’ın 5 (beş) noktasının tanıtımı ve seans içerisinde uygulanması. Danışanın şimdiki an ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

1. GRUP: 5 ARALIK / SALI

2. GRUP: 6 ARALIK / ÇARŞAMBA

✓  19:30 – 21:00: Şimdi An’ın 5 (beş) noktasının tanıtımı ve seans içerisinde uygulanması. Danışanın şimdiki an ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

✓  21:00 – 21:15: Ara

✓  21:15 – 22:45: Şimdi An’ın 5 (beş) noktasının ve “Perspektif Almanın” tanıtımı ve seans içerisinde uygulanması. Danışanın şimdiki an ve perspektif alma ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

1. GRUP: 13 ARALIK / ÇARŞAMBA

2. GRUP: 14 ARALIK / PERŞEMBE

✓  19:30 – 21:00: Yaratıcı umutsuzluğun seans içerisinde uygulaması nasıl yapılır? (Eğitmen eşliğinde role play)

✓  21:00 – 21:15: Ara

✓  21:15 – 22:45: Yaratıcı umutsuzluğun gruplarda role play ile pratik edilmesi (Eğitmen eşliğinde odalarda grup içi çalışmalar)

1. GRUP: 19 ARALIK / SALI

2. GRUP: 20 ARALIK / ÇARŞAMBA

✓  19:30 – 21:00: “Değerler ve Adanmış Eylem” seans içerisinde nasıl uygulanır? Danışanın Değerler ve Adanmış Eylem ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

✓  21:00 – 21:15: Ara

✓  21:15 – 22:45: “Değerler ve Adanmış Eylem” seans içerisinde nasıl uygulanır? Danışanın Değerler ve Adanmış Eylem ile teması seansta nasıl sağlanır? (Seans videoları, eğitmen ile role play, toplu grup içi çalışmaları ve odalarda küçük grup çalışmaları)

1. GRUP: 23 ARALIK / CUMARTESİ

2. GRUP: 24 ARALIK / PAZAR

✓  10:00 – 11:30: Süreç bazlı fonksiyonel analizlerle psikolojik esnekliğin şekillendirilmesi (Videolar ve eğitmen role play)

✓  11:30 – 11:45: Ara

✓  11:45 – 13:15: Süreç bazlı fonksiyonel analizlerle psikolojik esnekliğin şekillendirilmesi (Grup içi çalışmalar ve eğitmen eşliğinde odalarda pratik)

✓  13:15 – 14:00: Öğle Arası

✓  14:00 – 15:30: Tüm öğrenilenlerin “Hegzaflex Dancing” ile tecrübe edilmesi (Eğitmen role play)

✓  15:45 – 17:15: Tüm öğrenilenlerin “Hegzaflex Dancing” ile tecrübe edilmesi (Eğitmen eşliğinde odalarda pratik)

PSİKİYATRİST DR. İBRAHİM BİLGEN

1968 Adana doğumludur. 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan psikiyatri uzmanlığını almıştır.

Üç yıl Psikodrama; altı yıl Gesthalt Terapi eğitimi aldıktan sonra, “Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi”ni EABCT (Avrupa Bilişsel Psikoterapi Derneği)’nden akreditasyon sertifikası alarak tamamlamıştır. Dr. İbrahim Bilgen, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti olmak üzere, “Çocuklarda ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini yine aynı dernekten onaylı sertifika alarak tamamlamıştır.

Son sekiz yıldır “Kabul ve Adanmışlık Terapisi” (ACT) eğitimini yurt dışında tamamlamış olup güncel eğitimlerine ve süpervizyonlarına devam etmektedir. “Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği”nde eğitmen ve süpervizör olarak ACT eğitimleri vermektedir. EACP (Avrupa Bilişsel Psikoterapi Derneği), ACBS (Bağlamsal Davranış Bilimi Derneği) ve IACP (Uluslararası Bilişsel Psikoterapi Derneği) üyesidir.

İbrahim Bilgen; Kabul ve Adanmışlık Terapisi hakkında akademik bir kitap olan “Terapide Psikolojik Esneklik” adlı kitap serisinin birinci cildini yazmış ve yayınlamıştır. Diğer ciltleri ise yazılmaya devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

✓  www.actturkiye.com

✓  ibrahim@bilgenterapi.com / ibrahim@actturkiye.com

✓  instagram.com/actturkiye

✓  instagram.com/psikiyatristibrahimbilgen

✓  youtube.com/actturkiye

✓  youtube.com/psikiyatristibrahimbilgen

BAŞLANGIÇ TARİHİ

2 Aralık 2023 / 09:30

BİTİŞ TARİHİ

24 Aralık 2023 / 17:15

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.