Skip to main content

“MÜKEMMELLİYETÇİLİĞİN ACISINA” MÜKEMMEL ÇÖZÜM

BAŞARI ODAKLI VE KAYGILI YETİŞKİNLER

BULUNDUĞUMUZ DÜNYADA SANKİ BİRİLERİ BİZE, YÜKSEK BAŞARILARA SAHİP OLMAYA, HER GÖREVDE ÜSTÜN OLMAYA, EN İYİ OLMAYA ZORUNLULUĞUMUZ VARMIŞ GİBİ HİSSETTİRİYOR OLABİLİR.

Bu bağlamda, işleri doğru ve mükemmel yapmayı kesinlikle seven, başkaları hata yaptığında acı çeken, her şeyi nasıl daha daha iyi hale getireceğini düşünen, yanılgıya düşmekle mücadele eden ve hata yapma fikrinden bile ödü kopan insanlar vardır. (Hewitt, Flett ve ark., 1991; Frost ve ark., 1993).

Ancak kabul edelim ki, mükemmeliyetçi davranışlar sosyal olarak pekiştirilir ve pek çok alanda bulunur: sadece birkaç örnek vermek gerekirse; mükemmel atışı umarak yüzlerce kez topu atan basketbolcu; kalabalığa konuşurken sözel talihsizlikler yaşamayacağından emin olmak için konuşmasını tekrar tekrar okuyan bir politikacı, bir randevusu olan ve iyi bir izlenim yaratmak için adımları prova eden komşunuz gibi.

PEKİ YA MÜKEMMELİYETÇİ DAVRANIŞLARI ÖCÜ GİBİ GÖRMEK YERİNE, MÜKEMMELİYETÇİ DAVRANIŞLARIN HAYATINIZI NE ZAMAN DAHA İYİ YA DA PERİŞAN BİR HALE GETİRDİĞİNE BAKMAYI ÖĞRENSENİZ NASIL OLUR?

Aşırı düşünmek, şüphe etmek, performansınızla ilgili yüksek standartlar veya kendinizle ilgili değerlendirmeler yaparak zihninize hapsolmak yerine, hemen uygulamaya koyabileceğiniz Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) becerilerini öğrenseniz nasıl olur?

Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe ve İngilizce olarak simultane tercüme edilecektir.

Etkinlik sonrası izleyicilerimizin tekrar izleyebilmeleri için kayıtlar 1 hafta süre ile paylaşılacaktır.

Erken kayıt avantajı ile bilet satışları 10 Nisan 2022, saat 24:00’a kadar sürecektir.

Etkinlikte katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

Önemli: Dr. Patricia Zurita ile 12-13 Mayıs tarihlerinde iki farklı konuda etkinlik düzenlenecektir. Her iki etkinliğe de katılım sağlamak isterseniz “Çift Etkinlik (12-13 Mayıs)” kategorisinden indirimli bilet alabilirsiniz.

ÖĞRENCİ OLARAK BİLET ALIMLARINDA;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR;

Öğrenmeyi ve gelişmeyi isteyen herkese açıktır.

DR. PATRICIA ZURITA ONA

Zurita Ona veya “Dr. Z,” California’da Lisanslı bir Klinik Psikologdur. Klinik çalışmaları önce okul psikoloğu, ardından klinik psikolog olarak başladı. On altı yılı aşkın bir süredir kaygı, mükemmeliyetçilik, erteleme ve duygu düzenleme sorunlarıyla mücadele eden çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle çalışma konusunda önemli deneyimler geliştirmiştir; belirli uzmanlık alanları Obsesif-Kompulsif Bozukluk ve ilgili durumlardır. Dr. Z, danışanlarının korku temelli sorunları ile mücadelelerinden kurtulmalarına yardımcı olma konusunda isteklidir.

Dr. Z, doktora eğitimine ek olarak, pediatrik OKB ve yetişkin OKB tedavisi için Uluslararası OKB vakfı Davranış Terapisi Eğitim Enstitüsü (BTTI) mezunudur; klinik çalışması öncelikle OKB, anksiyete ve ilgili durum bozuklukları için tanınan ön saf tedavi olan Alışma ve Tepki Önleme (ERP) üzerine kuruludur. Dr.Z, Diyalektik Davranış Terapisi (DBT) alanında da 10 günlük yoğun bir eğitim tamamlamıştır ve son 10 yıldır belirli popülasyonlarda uygulanan Kabul ve Adanmışlık Terapisini (ACT) öğreniyor, uyguluyor ve öğretiyor.

Dr. Z, 2019 yılında Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği bilim kurulu üyeliğine aday gösterilmiştir.

Dr. Z, aşağıda belirtilen kitapların yazarıdır;

✓  Acceptance and Commitment Skills for Perfectionism and High-Achieving Behaviors: Do Things Your Way, Be Yourself, and Live a Purposeful Life

✓  ACT beyond OCD: An Acceptance and Commitment Therapy Workbook for adults

✓  The ACT Workbook for Teens with OCD: Unhook Yourself and Live Life to the Full, is dedicated to all the teens she worked with and were struggling with Obsessive-Compulsive Disorder (OCD)

✓  Acceptance and Commitment Therapy for Borderline Personality Disorder: A Flexible Treatment Plan for Clients with Emotion Dysregulation

✓  Parenting a troubled teen: using acceptance and commitment therapy, written for parents or caregivers raising teens struggling with “feeling too much, too quick, and acting too soon

✓  Escaping the emotional roller coaster: ACT for the emotionally sensitive, a self-help book for adults struggling with having an emotional switch that goes on and off, anytime, anywhere

Dr. Z, Davranış ve Bilişsel Terapistler Derneği’nden (ABCT) bir “Kendi kendine yardım liyakat mührü” almış olan “Zihin ve duygular: duygusal bozukluklar için evrensel bir protokol” kitabının ortak yazarıdır.

Dr. Z, özel muayenehaneye ek olarak, Wright Enstitüsü’nde doktora öğrencilerini süpervize ettiği ve öğrettiği klinik bir fakültedir. Dr. Z her yıl 1-3 öğrenciyi doktora tezlerinde birlikte çalışmak ve/veya onları psikoloji asistanı olarak yetiştirmek için seçmektedir. Dr. Z, danışanların yaşamlarındaki mücadelelerini temelden iyileştirebilecek klinik bilimi ilerletmekle çok ilgilidir.

Dr. Z, aşağıdaki kuruluşların üyesidir;

Amerikan Anksiyete ve Depresyon Derneği (ADAA), Davranışsal ve Bilişsel Terapiler Derneği (ABCT), Uluslararası Obsesif Kompulsif Bozukluk Vakfı (IOCDF), Kuzey Kaliforniya CBT Örgütü (NCCBT) ve Bağlamsal Davranış Bilimi Derneği (ACBS) ve Made of Millions.

BAŞLANGIÇ TARİHİ

12 Mayıs 2022 / 19:00

BİTİŞ TARİHİ

12 Mayıs 2022 / 22:00

TÜKENDİ

Yaklaşan eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz hakkında bilgi almak için lütfen e-bültenimize abone olun.