HAKKIMIZDA

ACT Türkiye, 2020 yılında Dr. İbrahim Bilgen tarafından kurulan, Kabul ve Adanmışlık Terapisini gerek alan içinden uzmanlara gerekse alan dışından kişilere en doğru ve güncel şekilde öğretmek ve tanıtmak amacı ile kurulmuştur. ACT Türkiye alan içi uzmanlar için kanıta dayalı mesleki gelişimde yeni bir standart belirlemeyi amaçlar.

ACT Türkiye üyelerine başta Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT), ve diğerleri dahil olmak üzere çağdaş davranış terapilerinde alanında uzman eğitmenler tarafından yürütülen canlı ve çevrimiçi atölye çalışmalarını dil bariyerlerini ortadan kaldırmak amacı ile tercümanlar eşliğinde kendi dillerinde sunmaktadır. Bu süreçte temel amacımız eğitim faaliyetlerini mümkün olduğunca arttırabilmek ve üyelerimize kendi hayatlarında da gereksinim duyacakları bilgi ve becerileri en doğru ve güncel şekilde sunacak olanaklar sağlamaktır.

SİTEMİZ ACT VE PSİKOLOJİK ESNEKLİK KONUSUNDA KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN VE BUNU YAPARKEN KANITA DAYALI EN GÜNCEL VE DOĞRU BİLGİLERİ TAKİP ETMEK İSTEYEN HERKESE AÇIKTIR.

Üyelerimize mevcut olan e-posta gruplarımıza da dahil edilerek ilgi alanlarına göre sitemiz, atölye ve eğitimlerimiz hakkında bilgilendirileceklerdir. Sizlere ulaşabilmemiz için öncelikle sizlerin de güncel bilgilerinize ihtiyacımız vardır. Eğer önceden üye olduysanız bilgilerinizi kontrol etmenizi ve/veya güncellemenizi, bizlerden eğitim almak istiyorsanız ilgili “Eğitim Başvuru Formu”muzu doldurmanızı rica ediyoruz.

Üyelerimiz ile birlikte bizler de kendimizi her geçen gün geliştirerek sizlere en iyi ve güncel bilgileri sunmayı amaçlamaktayız.

PSİKİYATRİST DR. İBRAHİM BİLGEN

1968 Adana doğumludur. 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan psikiyatri uzmanlığını almıştır.

Üç yıl Psikodrama; altı yıl Gesthalt Terapi eğitimi aldıktan sonra, “Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi”ni EABCT (Avrupa Bilişsel Psikoterapi Derneği)’nden akreditasyon sertifikası alarak tamamlamıştır. Dr. İbrahim Bilgen, Çocuk ve Ergen Psikoterapisti olmak üzere, “Çocuklarda ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini yine aynı dernekten onaylı sertifika alarak tamamlamıştır.

Son sekiz yıldır “Kabul ve Adanmışlık Terapisi” (ACT) eğitimini yurt dışında tamamlamış olup güncel eğitimlerine ve süpervizyonlarına devam etmektedir. “Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği”nde eğitmen ve süpervizör olarak ACT eğitimleri vermektedir. EACP (Avrupa Bilişsel Psikoterapi Derneği), ACBS (Bağlamsal Davranış Bilimi Derneği) ve IACP (Uluslararası Bilişsel Psikoterapi Derneği) üyesidir.

İbrahim Bilgen; Kabul ve Adanmışlık Terapisi hakkında akademik bir kitap olan “Terapide Psikolojik Esneklik” adlı kitap serisinin birinci cildini yazmış ve yayınlamıştır. Diğer ciltleri ise yazılmaya devam etmektedir.